СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Працівник на громадських роботах: як оформити

  • 19 грудня 2017
  • 198

Запитання

Працівнику призначено громадські роботи (30 год.). Як оформити на підприємстві відбування такого покарання?

Відповідь

Одним з видів покарання є громадські роботи (ст. 51 Кримінального кодексу України; КК). На відміну від виправних, громадські роботи полягають у виконанні засудженим у вільний від роботи чи навчання час безоплатних суспільно корисних робіт, вид яких визначають органи місцевого самоврядування (ч. 1 ст. 56 КК, ч. 1 ст. 36 Кримінально-виконавчого кодексу України; КВК). До того ж, строк покарання у виді громадських робіт обчислюється в годинах, протягом яких засуджений працював за визначеним місцем роботи (ч. 1 ст. 38 КВК). Громадські роботи встановлюються на строк від 60 до 240 годин і відбуваються не більш як 4 години на день (ч. 2 ст. 56 КК, ч. 2 ст. 36 КВК).

Працівник на громадських роботах: як оформити Читайте також: Працівнику призначено покарання у вигляді громадських робіт: як увільняти від роботи

Окрім того, у разі несплати штрафу в розмірі не більше 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та відсутності підстав для розстрочки його виплати суд замінює несплачену суму штрафу покаранням у виді громадських робіт із розрахунку одна година громадських робіт за один установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян (ч. 5 ст. 53 КК, ч. 4 ст. 26 КВК).

Працівник на громадських роботах: як оформити​ Читайте також: Виправні роботи на підприємстві: документуємо відбування покарання

У разі призначення покарання у вигляді громадських робіт, ведення обліку та щомісячне інформування кримінально-виконавчої інспекції про кількість відпрацьованих засудженим годин є обов’язком власника підприємства, установи, організації або уповноваженого ним органу за місцем відбування засудженим покарання (ч. 1 ст. 39 КВК). А тому підприємство, що є основним місцем роботи засудженого, має лише надати працівнику можливість відбути призначене йому покарання, наприклад:

  • надати на період громадських робіт відпустку (щорічну основну (додаткову) або без збереження заробітної плати за згодою сторін). Тим більше, що надання засудженому щорічної відпустки за основним місцем роботи не зупиняє виконання покарання у виді громадських робіт (ч. 2 ст. 37 КВК);
  • встановити за заявою працівника режим неповного робочого часу (наприклад, неповний робочий день з понеділка по п’ятницю з 13:00 до 17:00) з оплатою праці пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.
Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Ви читали:
Приєднуйтеся до закритого Клубу кадровиків!
Зареєструйтеся і Вам також будуть доступні статті

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

норм робочого часу на 2019 рік

• штатного розпису з мінімальним окладом у 2019 році

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервісів та калькуляторів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю