Закінчення строкового трудового договору під час лікарняного

21 грудня 2017
4315
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Працівник тривалий час перебуває на лікарняному, під час якого закінчується строк дії трудового договору. Якою датою звільняти цього працівника?

Відповідь

Звільнення під час лікарняного у зв’язку із закінченням строку трудового договору (п. 2 ст. 36 КЗпП) правомірно. Продовжувати строковий трудовий договір на період хвороби не потрібно.

Якщо в день звільнення працівник перебуває на лікарняному, роботодавець має виплатити йому неоспорювану суму (ч. 2 ст. 116 КЗпП), а після подання листка тимчасової непрацездатності — оплатити його повністю, до відновлення працездатності. Звісно, якщо колишній працівник звернеться з цією вимогою протягом 12-ти місяців із дня відновлення працездатності (ч. 5 ст. 32 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV).