Скачайте зразок Графіка відпусток 2019 ⇓

Кадровик01

У довідці МСЕК — непрацездатна: чи можна прийняти таку особу на роботу

  • 26 грудня 2017
  • 671

Запитання

На посаду кухаря бажає працевлаштуватися жінка, у довідці МСЕК якої зазначено — непрацездатна. Але за результатами медичного огляду дозволи а працевлаштування є. Чи можна прийняти на роботу таку особу?

Відповідь

Для працевлаштування інваліда однієї довідки до акту огляду МСЕК недостатньо, оскільки статтею 17 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» вiд 21.03.1991 № 875-XII передбачено, що право працювати в організаціях або займатися підприємницькою діяльністю інваліди реалізують з урахуванням індивідуальних програм реабілітації. ІПР складає МСЕК, яка встановила інвалідність. Інвалідів працевлаштовують відповідно до визначених медичних рекомендацій (ст. 172 КЗпП).

Отже, особі з інвалідністю слід обов’язково подати ІПР. Укладати трудовий договір із громадянином, якому за медичним висновком запропонована робота протипоказана за станом здоров’я, неправомірно (ст. 24 КЗпП).

Попередньому (при прийнятті на роботу), періодичному профілактичному медичним оглядам підлягають працівники професій, визначених Переліком професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам, затвердженим постановою КМУ «Про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам, порядку проведення цих оглядів та видачі особистих медичних книжок» від 23.05.2001 № 559). До цього переліку професій належить і посада кухаря.

Оскільки у довідці МСЕК зазначено, що особа непрацездатна, а результатами медогляду визначено придатність особи виконувати обов’язки кухаря, рекомендуємо претенденту на посаду звернутись до МСЕК із заявою про визначення можливості працювати за цією посадою, вказати особливості та умови праці. Після отримання висновку можна приймати рішення щодо працевлаштування цієї особи.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Вы читали:
Приєднуйтеся до закритого Клубу кадровиків!
Зарегистрируйтесь и вам также будут доступны статьи

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

норм робочого часу на 2019 рік

• штатного розпису з мінімальним окладом у 2019 році

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервісів та калькуляторів

• вебінарів та презентацій

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю