У довідці МСЕК — непрацездатна: чи можна прийняти таку особу на роботу

624

Запитання

На посаду кухаря бажає працевлаштуватися жінка, у довідці МСЕК якої зазначено — непрацездатна. Але за результатами медичного огляду дозволи а працевлаштування є. Чи можна прийняти на роботу таку особу?

Відповідь

Для працевлаштування інваліда однієї довідки до акту огляду МСЕК недостатньо, оскільки статтею 17 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» вiд 21.03.1991 № 875-XII передбачено, що право працювати в організаціях або займатися підприємницькою діяльністю інваліди реалізують з урахуванням індивідуальних програм реабілітації. ІПР складає МСЕК, яка встановила інвалідність. Інвалідів працевлаштовують відповідно до визначених медичних рекомендацій (ст. 172 КЗпП).

Отже, особі з інвалідністю слід обов’язково подати ІПР. Укладати трудовий договір із громадянином, якому за медичним висновком запропонована робота протипоказана за станом здоров’я, неправомірно (ст. 24 КЗпП).

Попередньому (при прийнятті на роботу), періодичному профілактичному медичним оглядам підлягають працівники професій, визначених Переліком професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам, затвердженим постановою КМУ «Про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам, порядку проведення цих оглядів та видачі особистих медичних книжок» від 23.05.2001 № 559). До цього переліку професій належить і посада кухаря.

Оскільки у довідці МСЕК зазначено, що особа непрацездатна, а результатами медогляду визначено придатність особи виконувати обов’язки кухаря, рекомендуємо претенденту на посаду звернутись до МСЕК із заявою про визначення можливості працювати за цією посадою, вказати особливості та умови праці. Після отримання висновку можна приймати рішення щодо працевлаштування цієї особи.

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть, будь ласка, свій статус професіонала, пройшовши швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту;

• 40 шпаргалок для безпомилкової роботи;

• вебінари та презентації від найкращих експертів з кадрів.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжу читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Кримінальна відповідальність за порушення у сфері праці

СКАЧАЙТЕ собі та покажіть директору