Соціальна відпустка «на дітей» на вимогу працівниці: коли можна відмовити

15 січня 2018
3233
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи можна відмовити жінці у наданні соціальної відпустки «на дітей» в той час, про який вона просить?

Відповідь

Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) регламентує тільки порядок надання щорічних відпусток (ст. 10). Порядок надання додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — інваліда з дитинства підгрупи А І групи (далі — відпустка на дітей), не регламентовано.

Соціальна відпустка «на дітей» на вимогу працівниці: коли можна відмовити Дізнайтеся, хто має право на додаткову відпустку працівникам, які мають дітей

Якщо працівниця хоче негайно оформити відпустку «на дітей», а роботодавець з об’єктивних виробничих причин не може її надати, доцільно підготувати їй письмову відповідь з аргументацією неможливості надання відпустки у бажаний термін, і запропонувати іншу дату надання відпустки. Підготуйте відповідь у двох примірниках, нехай на одному з них працівниця поставить дату і підпис про отримання. Вручайте повідомлення при свідках, щоб у разі відмови працівниці отримати повідомлення скласти акт.

Такими діями роботодавець доведе свою правоту у суді, якщо працівниця, якій відмовлять у наданні відпустки у визначений нею термін, звернеться до суду.

Аби у майбутньому запобігти таким конфліктним ситуаціям, зазначте, наприклад у Правилах внутрішнього трудового розпорядку, положення, яке зобов’язуватиме працівників завчасно подавати заяви на відпустку, передбачену статтею 19 Закону про відпустки.

Термін попередження кожне підприємство визначає самостійно, зважаючи на чисельність персоналу, організаційну структуру, територіальну роз’єднаність структурних підрозділів, наявність централізованої (децентралізованої) системи ведення кадрового діловодства та організації бухгалтерського обліку, спосіб нарахування і виплати зарплати.

Також радимо включати відпустку на дітей до графіка відпусток. Це дасть змогу роботодавцю спланувати роботу підприємства, а працівниця матиме гарантію, що відпустку на дітей їй гарантовано нададуть у бажаний для неї період.