Лікарняний понад чотири місяці: чи звільняти працівника

16 січня 2018
1290
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Працівник перебуває на лікарняному чотири місяці. Після цього йому потрібна реабілітація терміном чотири місяці теж. Чи можна звільнити такого працівника?

Відповідь

Звільнення за пунктом 5 статті 40 КЗпП — право, а не обов’язок роботодавця. Окрім того, при деяких захворюваннях законодавством встановлено триваліший строк збереження робочого місця за працівником.

Детальніше — у консульнації «Звільнення працівника у зв’язку з нез’явленням на роботу через тимчасову непрацездатність понад чотири місяці»