Квота для працевлаштування: чи враховувати УБД в Афганістані?

16 січня 2018
355
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи враховувати до квоти для працевлаштування працівника — учасника бойових дій в Афганістані?

Відповідь

До категорій громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, належать учасники бойових дій, зазначені у пунктах 19 та 20 частини 1 статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-XII (далі — Закон № 3551) (п. 8 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI).

Квота для працевлаштування: чи враховувати УБД в Афганістані? Читайте також: Квота для працевлаштування — 2018: хто має відзвітувати до 1 лютого

В означених пунктах Закону № 3551 йдеться лише про осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення. Тож працівників-«афганців» до квоти для працевлаштування не зараховують.

Квота для працевлаштування: чи враховувати УБД в Афганістані? Дізнайтеся, як враховувати у квоту працівника передпенсійного віку, якому з 15 жовтня 2017 року встановлено режим неповного робочого часу (по 4 години щодня)