Квотні категорії працівників у 2018 році

18 січня 2018
1365
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи враховувати до квоти для працевлаштування працівницю, яка не перебуває у шлюбі, але фактично мешкає з батьком дитини, та виховує дитину, яка є інвалідом з дитинства (цей чоловік записаний в свідоцтві про народження як батько)?

Відповідь

У квоту для працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, зараховують одного з батьків або особу, яка їх замінює і:

  • має на утриманні дітей віком до шести років;
  • виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину-інваліда (до 18 років);
  • утримує без одного з подружжя інваліда з дитинства (незалежно від віку) та/або інваліда I групи (незалежно від причини інвалідності) ((ч. 1 ст. 14 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI).

Квотні категорії працівників у 2018 році Читайте також: Квота для працевлаштування — 2018: хто має відзвітувати до 1 лютого

Оскільки у запитанні зазначено, що працівниця саме утримує інваліда з дитинства без одного з подружжя (шлюб з батьком дитини не оформлений), незважаючи на факт сумісного проживання із батьком дитини, цю працівницю слід включити до квоти для працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії зайнятості.