Звільнення за угодою сторін: чи можна оскаржити в суді

22 січня 2018
1985
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи можне працівник оскаржити в суді звільнення за угодою сторін?

Відповідь

Якщо громадянин України вважає, що його права порушено, він може звернутись до суду. Таке право закріплено в Конституції України.

Оскільки громадянам гарантується захист від незаконного звільнення (ст. 43 Конституції України). Права і свободи людини і громадянина захищаються судом (ст. 55 Конституції України).

Однак, в постанові Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 06.11.1992 № 9 (далі — Постанова № 9) зазначено, що судам необхідно мати на увазі, що при домовленості між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом про припинення трудового договору за пунктом 1 статті 36 КЗпП (за згодою сторін) договір припиняється в строк, визначений сторонами. Анулювання такої домовленості може мати місце лише при взаємній згоді про це власника або уповноваженого ним органу і працівника (п. 8 Постанови № 9).

Тому працівник може звернутись до суду, однак суд, швидше за все, відмовить в задоволенні позову.