Чи можуть ділити відпустку працівники, які мають дітей

517

Запитання

Чи можна ділити на частини соціальну відпустку працівникам, які мають дітей, що надається відповідно до статті 19 Закону про відпустки?

Відповідь

Поділ відпустки на частини передбачено статтею 12 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 р. № 504/96-ВР лише для виду щорічних відпусток.

Враховуючи те, що відпустка працівникам, які мають дітей, що надається на підставі статті 19 Закону про відпустки, належить до виду соціальних відпусток, правові підстави для поділу такої відпустки відсутні.

Крім того, слід мати на увазі, що законодавством навіть для виду щорічних відпусток передбачено лише можливість їх поділу, а не обов’язок поділити їх так, як цього бажає працівник.



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка





© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!



Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів.



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Матеріал тільки для зареєстрованих користувачів



Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ. Це займе не більше 1 хв — натомість надалі читатимете статті, запитання та відповіді без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль