Працевлаштування працівників передпенсійного віку: коли звітувати про виконання квоти

24 січня 2018
1323
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Коли підприємства мають звітувати про виконання квоти із працевлаштування осіб передпенсійного віку?

Відповідь

Пенсійна реформа поширила квоту на малі підприємства. Якщо штатних працівників — 8-20 осіб, роботодавець повинен мати у штаті або працевлаштувати щонайменше одну особу, якій залишилося 10 і менше років до права на пенсію за віком. Норма діє з 01.01.2018.

Право на пенсію за віком визначаємо за статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV.

Працевлаштування працівників передпенсійного віку: коли звітувати про виконання квоти Дізнайтеся, чи рахувати 45-річних працівників до квоти з працевлаштування

Роботодавці звітують про те, як виконали квоту у попередньому році (ч. 3 ст. 14 Закону № 5067, наказ Мінсоцполітики від 16.05.2013 № 271). Закони не мають зворотної дії в часі. Тому малі підприємства звітуватимуть про квоту лише 2019 року.

Для підприємств з штатними працівниками понад 20 осіб жодних змін в обчисленні квоти не відбулось.