Відповідальність за невиконання квоти із працевлаштування

29 січня 2018
575
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи покладає закон на роботодавця відповідальність за невиконання квоти?

Відповідь

Роботодавці самостійно розраховують і виконують квоту. Якщо «квотників» не вистачає, роботодавець вказує у звіті № 3-ПН, скільки і кого може працевлаштувати.

Відповідальність за невиконання квоти із працевлаштування Читайте також: Квота для працевлаштування — 2018: хто має відзвітувати до 1 лютого

Якщо роботодавець не виконав квоту, санкцій не буде. Але якщо «квотників» не вистачає, а роботодавець необгрунтовано відмовив у прийнятті на роботу особі квотної категорії, служба зайнятості інформує Держпраці про порушення.

Держпраці перевірить роботодавця і зафіксує результати перевірки в Акті за результатами проведення перевірки щодо додержання суб’єктом господарювання вимог законодавства про зайнятість населення, зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю. Форма Акта і перелік питань, що підлягають контролю, затверджені наказом Мінсоцполітики від 18.08.2017 № 1338.

Держпраці оштрафує роботодавця у двократному розмірі мінімальної зарплати на момент виявлення порушення (ч. 2 ст. 53 Закону про зайнятість населення).