Прийняття на роботу з тимчасовим посвідченням

2 лютого 2018
932
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи можна прийняти на роботу особу, яка втратила паспорт і надає тимчасове посвідчення?

Відповідь

При укладенні трудового договору громадянин зобов’язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу (ч. 2 ст. 24 Кодексу законів про працю України; далі — КЗпП).

Прийняття на роботу з тимчасовим посвідченням Читайте також: Які документи для прийняття на роботу має подати претендент на посаду

Тимчасове посвідчення громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (п. 1 ч. 1 ст. 13 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» від 20.11.2012 № 5492-VI; п. 1 Правил оформлення і видачі тимчасового посвідчення громадянина України, затверджених постановою КМУ від 17.07.2003 № 1111).

Тому щоб укласти трудовий договір, майбутній працівник може надати тимчасове посвідчення громадянина України — як документ, що посвідчує особу.