Проходження практики і страховий стаж

5 лютого 2018
1687
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи зараховувати період проходження практики під час навчання у ВНЗ до страхового стажу? Чи вносити відповідний запис до трудової книжки?

Відповідь

Якщо в організації є вакантні робочі місця, робота на яких відповідає вимогам програми практики, студент-практикант може бути прийнятий на відповідну штатну посаду. В цьому разі з ним укладають строковий трудовий договір на час проходження практики: видають наказ про прийняття на роботу, повідомляють ДФС. Цей час в подальшому включатимуть в страховий стаж для оплати листків непрацездатності на підставі довідки ОК-7 (ОК-5).

В іншому випадку (з студентом не укладають трудовий договір) період проходження практики не зараховують до страхового стажу.

А ось трудову книжку не заповнюватимемо, хоча про «практику на оплачуваному робочому місці» неодноразово згадує Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджена наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58).

За наявності у студента трудової книжки записи про навчання, проходження практики на оплачуваних робочих місцях має вносити ВНЗ (п. 2.16 Інструкції № 58). Підстава для запису — довідка підприємства, що є базою практики. Записи про іншу практику (без оплати, без прийняття на роботу) до трудової книжки не вносять.

За відсутності у студента трудової книжки не поспішайте оформляти її, навіть якщо видано наказ про прийняття на роботу.

Студенту, який раніше не працював, і, відповідно, не має трудової книжки, відомості про роботу під час практики має внести підприємство, де надалі він працюватиме, — на підставі довідок, виданих іншими підприємствами — базами практики (п. 2.18 Інструкції № 58).

Очевидно, що йдеться про оформлення трудової книжки вперше. Запис про практику роботодавець внесе перед записом про прийняття на роботу, керуючись підпунктом «в» пункту 2.19 Інструкції № 58.

Практичного значення цей запис нині не має, адже страховий стаж з 2011 року рахуємо не за трудовою книжкою, а за формами ОК-7 чи ОК-5. Але підтвердженням набутого досвіду інформація про практику слугуватиме.