СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Як діяти, якщо працівник відмовляється отримувати зарплату двічі на місяць

  • 6 лютого 2018
  • 1262

Запитання

Чи може роботодавець встановити у колдоговорі умови про виплату заробітної плати раз на місяць, якщо працівник відмовляється отримувати зарплату двічі на місяць?

Відповідь

Управління Держпраці в Івано-Франківській області нагадало, що зарплату виплачують працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колдоговором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів — представниками, уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16-ти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюють виплату.

Граничні строки виплати зарплати:

  • не пізніше 22 числа за першу половину поточного місяця;
  • не пізніше 7 числа наступного місяця за другу половину місяця.

Якщо день виплати зарплати збігається з вихідним (святковим, неробочим) днем, зарплату виплачують напередодні.

Розмір зарплати за першу половину місяця визначають у колдоговорі або нормативному акті роботодавця, погодженому з профспілкою, і не може бути менше оплати за фактично відпрацьований час із розрахунку тарифної ставки (посадового окладу працівника). Тобто розмір авансу повинен складати не менше 50% тарифної ставки (посадового окладу) працівника. В аванс не враховують надбавки, премії та інші доплати, передбачені законодавством, які виплачують у строки, установлені для виплати зарплати за підсумками місяця.

КЗпП визначає мінімальну кількість виплат зарплати на місяць (не менше двох). Водночас виплачувати зарплату можна хоч кожного тижня.

Держпраці наголошує, що роботодавець зобов’язаний платити зарплату мінімум двічі на місяць незалежно від згоди працівника отримувати зарплату раз на місяць. Заяви працівників з проханням виплачувати зарплату раз на місяць порушують трудове законодавство.

Якщо працівник відмовляється отримувати аванс, роботодавець зобов’язаний нарахувати зарплату та оприбутковувати в касі підприємства. Якщо працівник не отримав зарплату після закінчення трьох робочих днів, скласти відомість депонованих сум, здати неодержану працівником суму в банк та виплатити разом із зарплатою за другу половину місяця.

Якщо зарплату перераховують на зарплатні картки, то роботодавець зобов’язаний перераховувати її працівнику, як мінімум, двічі на місяць у дні, встановлені для виплати зарплати, незалежно від бажання працівника.

За порушення встановлених строків виплати зарплати та інших виплат, передбачених законодавством про працю, працівникам більш ніж за один місяць та виплату їх не в повному обсязі, передбачено штраф у трикратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення (ст. 265 КЗпП).

За інформацією Управління Держпраці в Івано-Франківській області

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Ви читали:
Приєднуйтеся до закритого Клубу кадровиків!
Зареєструйтеся і Вам також будуть доступні статті

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

норм робочого часу на 2019 рік

• штатного розпису з мінімальним окладом у 2019 році

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервісів та калькуляторів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю