Повний оклад з неповною зайнятістю: чи правомірно

7 лютого 2018
689
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи мовна встановити суміснику із неповною зайнятістю повний оклад згідно зі штатним розписом?

Відповідь

У разі прийняття працівника на роботу на умовах неповного робочого часу, оплату праці провадять пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку (ч. 2 ст. 56 КЗпП). Отже, оплачувати суміснику заробітну плату у повному розмірі, встановленому штатним розписом, у цьому випадку неправомірно. Можна рекомендувати внести зміни до штатного розпису та встановити за вказаною посадою інший розмір посадового окладу.