Виконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю ФОПами

7 лютого 2018
722
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи потрібно фізичній особі — підприємцю виконувати норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю і подавати звіт № 10-ПІ?

Відповідь

Так, якщо у ФОП працює 8 і більше найманих працівників.

Норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю ФОПамиЧитайте також: Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів — 2018

Фізичні особи — підприємці, які використовують найману працю, як і підприємства, установи, організації, у т. ч. підприємства, організації громадських організацій інвалідів, зобов’язані виділяти 4% робочих місць від середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік для працевлаштування осіб з інвалідністю.

Норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю ФОПами Дізнайтеся, що очікує на підприємство у разі невиконання нормативу для працевлаштування осіб з інвалідністю

Якщо кількість працівників ФОП становить від 8 до 25 осіб, то виділяється одне робоче місце (ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 № 875-XII).

ФОП, в яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб, реєструються у відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів та щорічно подають звіт за формою № 10-ПІ «Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів».