Невикористання чорнобильської відпустки: що загрожує роботодавцю

8 лютого 2018
936
Середній бал: 5 із 5

Запитання

На підприємстві працює працівниця — чорнобилець 1-ї категорії. Такій категорії працівників законодавство про відпустки гарантує додаткову відпустку тривалістю 16 к. д. щорічно. Але працівниця відмовляється використовувати цю відпустку. Чи підлягає така відпустка грошовій компенсації при звільненні? Чи понесе роботодавець за це відповідальність?

Відповідь

Зазначена додаткова відпустка не віднесена Законом № 796 до щорічних відпусток, а визначена як пільга та компенсація за шкоду, завдану внаслідок Чорнобильської катастрофи. Тому, якщо працівник не бажає скористатись означуваною пільгою, жодна відповідальність на роботодавця не покладається.

Невикористання чорнобильської відпустки: що загрожує роботодавцю Читайте також: Додаткова відпустка «чорнобильцям»: тривалість та умови надання

Ця відпустка не підлягає продовженню на святкові та неробочі дні, перенесенню на інший період або продовженню в разі тимчасової непрацездатності працівника, поділу на частини та грошовій компенсації (у т. ч. у разі звільнення працівника).