text

Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

Звільнення за власним бажанням у випадку ліквідації підприємства

  • 8 лютого 2018
  • 283

Запитання

Підприємство ліквідується. Директора уже звільнили. Як звільнити працівника за власним бажанням, якщо реорганізація шляхом приєднання до ПП ще не відбулася? Чи може ліквідатор підписати необхідні документи?

Відповідь

Загальний порядок ліквідації юридичної особи визначено Цивільним кодексом та Господарським кодексами України (ЦК та ГК). З дня призначення ліквідаційної комісії до неї переходять усі повноваження щодо управління справами юридичної особи, крім тих, які залишаються згідно з законодавством України за учасниками. Ліквідаційна комісія не має статусу юридичної особи, а підприємство, яке ліквідують, в період її роботи статусу юридичної особи не втрачає. Отже, дієздатність юридичної особи здійснюється через ліквідаційну комісію. Дії комісії є діями самої юридичної особи.

Звільнення за власним бажанням у випадку ліквідації підприємства Читайте також: Ліквідація підприємства: звільнення працівників

Ліквідаційна комісія (ліквідатор) вживає заходів щодо закриття відокремлених підрозділів юридичної особи (філій, представництв) та відповідно до законодавства про працю здійснює звільнення працівників юридичної особи, що припиняється (п. 5 ст. 111 ЦК). До комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) або ліквідатора з моменту призначення переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Голова комісії, її члени або ліквідатор юридичної особи представляють її у відносинах з третіми особами та виступають у суді від імені юридичної особи, яка припиняється (ч. 4 ст. 105 ЦК).

Таким чином, голова ліквідаційної комісії (ліквідатор) від імені юридичної особи має право видати та підписати наказ про звільнення працівника за власним бажанням. У підписі замість керівника підприємства вказуємо голову ліквідаційної комісії (ліквідатора). Запис про звільнення у трудовій книжці теж засвідчує підписом голова ліквідаційної комісії (ліквідатор).

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала — пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

норма робочого часу на 2019 рік

• професійні матеріали сайту

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервіси та калькулятори

• вебінари та презентації від найкращих експертів з кадрів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон