text
Кадровик01

Чи відображати переведення на постійну роботу в трудовій книжці

  • 9 лютого 2018
  • 247

Запитання

Чи вносити запис до трудової книжки про переведення працівниці зі строкового трудового договору на основну роботу за тією самою посадою?

Відповідь

Оскільки працівниця, яка працювала за строковим трудовим договором, продовжила роботу на постійній основі за тією ж самою посадою, переведення на іншу посаду не було, запис у трудову книжку вносити не потрібно.

Якщо після закінчення строку трудового договору, укладеного приміром на період відпустки для догляду за дитиною основного працівника, трудові відносини фактично тривають i жодна зі сторін не вимагає їх припинення, дія цього договору вважається продовженою на невизначений строк (ст. 39-1 КЗпП).

У цьому випадку у трудовій книжці повинен бути внесений тільки запис про прийняття на роботу. До трудової книжки вносять лише ті відомості, які передбачені Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон