Відкликання з навчальної відпустки: чи передбачено законодавством таку можливість

382

Запитання

В організації відбувається сезонне збільшення обсягів робіт. У зв’язку з цим працівники не встигають виконувати роботу. Один з працівників нині перебуває в навчальній відпустці. Чи можна відкликати працівника з навчальної відпустки, якщо це викликано виробничою необхідністю?

Відповідь

Працівникам, які навчаються у навчальних закладах без відриву від виробництва, роботодавець повинен створювати необхідні умови для поєднання роботи з навчанням (ст. 202 Кодексу законів про працю України).

Відкликання зі щорічної відпустки допускається за згодою працівника лише для відвернення стихійного лиха, виробничої аварії або негайного усунення їх наслідків, для відвернення нещасних випадків, простою, загибелі або псування майна підприємства (ч. 3 ст. 12 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

Для державних службовців також не встановлено винятку з цього правила. За рішенням суб’єкта призначення (керівника державної служби) державні службовці можуть бути відкликані зі щорічної або додаткової відпустки (ст. 60 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII, постанова КМУ «Про затвердження Порядку відкликання державного службовця із щорічної відпустки» від 25.03.2016 № 230). У наступному реченні зазначено, що «частина невикористаної відпустки, яка залишилася, надається державному службовцю у будь-який інший час відповідного року чи приєднується до відпустки у наступному році», з чого зрозуміло, що йдеться про щорічні основну й додаткову відпустки.

Отже, законодавством не передбачено можливості відкликання працівника з навчальної відпустки.

Ірина Житкова,
головний редактор MCFR: Кадри

Тетяна Сташків,
завідувач відділу з питань дотримання трудових прав Департаменту з питань дотримання соціально-економічних та гуманітарних прав Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людиниОсвітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка

© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Матеріал тільки для зареєстрованих користувачівЩоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ. Це займе не більше 1 хв — натомість надалі читатимете статті, запитання та відповіді без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль