Кадровик01

Відкликання з навчальної відпустки: чи передбачено законодавством таку можливість

  • 9 листопада 2016
  • 1132

Запитання

В організації відбувається сезонне збільшення обсягів робіт. У зв’язку з цим працівники не встигають виконувати роботу. Один з працівників нині перебуває в навчальній відпустці. Чи можна відкликати працівника з навчальної відпустки, якщо це викликано виробничою необхідністю?

Відповідь

Працівникам, які навчаються у навчальних закладах без відриву від виробництва, роботодавець повинен створювати необхідні умови для поєднання роботи з навчанням (ст. 202 Кодексу законів про працю України).

Відкликання зі щорічної відпустки допускається за згодою працівника лише для відвернення стихійного лиха, виробничої аварії або негайного усунення їх наслідків, для відвернення нещасних випадків, простою, загибелі або псування майна підприємства (ч. 3 ст. 12 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

Для державних службовців також не встановлено винятку з цього правила. За рішенням суб’єкта призначення (керівника державної служби) державні службовці можуть бути відкликані зі щорічної або додаткової відпустки (ст. 60 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII, постанова КМУ «Про затвердження Порядку відкликання державного службовця із щорічної відпустки» від 25.03.2016 № 230). У наступному реченні зазначено, що «частина невикористаної відпустки, яка залишилася, надається державному службовцю у будь-який інший час відповідного року чи приєднується до відпустки у наступному році», з чого зрозуміло, що йдеться про щорічні основну й додаткову відпустки.

Отже, законодавством не передбачено можливості відкликання працівника з навчальної відпустки.

Ірина Житкова,
головний редактор MCFR: Кадри

Тетяна Сташків,
завідувач відділу з питань дотримання трудових прав Департаменту з питань дотримання соціально-економічних та гуманітарних прав Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон