text
Кадровик01

Робота у вихідний день і компенсація «інший день відпочинку»: як оплачувати

  • 19 лютого 2018
  • 1521

Запитання

Працівник був залучений до роботи в суботу (за графіком — вихідний день). Чи оплачувати роботу у цей день, якщо як вид компенсації працівник обрав — «інший день відпочинку»?

Відповідь

Роботодавець зобов’язаний оплачувати працівнику виконану роботу (у т. ч. у вихідні, святкові, неробочі дні) (ч. 1 ст. 94 КЗпП).

Робота у вихідний день і компенсація «інший день відпочинку»: як оплачуватиЧитайте також: Робота у вихідні дні: обліковуємо та оплачуємо правильно

Тому роботу працівника у суботу обов’язково оплачують. Оскільки працівник обрав компенсацію за роботу у вихідний — інший день відпочинку, то роботу в суботу оплачують в одинарному розмірі.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала — пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

норма робочого часу на 2019 рік

• професійні матеріали сайту

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервіси та калькулятори

• вебінари та презентації від найкращих експертів з кадрів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон