Неповний робочий час при визначенні кількості осіб з інвалідністю

20 лютого 2018
779
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи впливає режим неповного робочого часу на підприємстві на кількість осіб з інвалідністю, яких слід працевлаштувати для виконання нормативу?

Відповідь

Середньооблікову кількість штатних працівників облікового складу за рік визначаємо відповідно до пункту 3.2 Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Держкомстату від 28.09.2005 № 286 (далі — Інструкція № 286) (п. 3.1 Інструкції щодо заповнення форми № 10-ПІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів», затвердженої наказом Мінпраці від 10.02.2007 № 42).

Неповний робочий час при визначенні кількості осіб з інвалідністюДізнайтеся, чи враховувати до середньооблікової чисельності працівників, які проходять військову службу

При обчисленні середньооблікової кількості штатних працівників облікового складу враховуємо всі категорії працівників облікового складу, зазначені у пунктах 2.4, 2.5 Інструкції № 286. Зокрема, штатних працівників, прийнятих на умовах неповного робочого часу або яким встановлено з ініціативи роботодавця неповний робочий день або неповний робочий тиждень.

В обліковій кількості вказаних працівників враховуємо за кожний календарний день як цілі одиниці, включаючи неробочі дні тижня, що обумовлені при зарахуванні на роботу.

Оскільки робота в режимі неповного робочого часу не веде до зменшення облікової та середньооблікової кількості штатних працівників, то і не зменшується кількість осіб з інвалідністю, які мають бути працевлаштовані згідно зі встановленим нормативом.