Робоче місце для особи з інвалідністю

219

Запитання

Як створити робоче місце для особи з інвалідністю? Роз’яснює Держпраці

Відповідь

Управління Держпраці в Івано-Франківській області нагадує, що підприємства самостійно працевлаштовують осіб з інвалідністю на створені робочі місця (ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 № 875-XII (далі — Закон № 875).

Робоче місце для особи з інвалідністю Читайте також: Звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю — 2018

Підприємство, що планує працевлаштувати особу з інвалідністю, зобов’язане створити йому робоче місце (в т. ч. спеціальне робоче місце) з урахуванням індивідуальних програм реабілітації та рекомендацій МСЕК. Якщо в документах МСЕК не зазначено необхідності створення спеціалізованого робочого місця для особи з інвалідністю, таку особу працевлаштовують на звичайне робоче місце. Держпраці зауважує — залучення осіб з інвалідністю до робіт із шкідливими та важкими умовами праці можливо за умови, що такі умови праці не суперечать висновку МСЕК.

Законодавством не встановлено процедури атестації робочого місця особи з інвалідністю. Атестацію робочого місця можна проводити в загальному порядку, відповідно до постанови КМУ «Про порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці» від 01.08.1992 № 442.

Держпраці звертає увагу роботодавця — під час роботи з ПК необхідно дотримуватися Державних санітарних правил і норм роботи з візуальними дисплейними терміналами електронно-обчислювальних машин ДСанПІН 3.3.2.007-98, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 10.12.1998 № 7, та Правил охорони праці під час експлуатації електронно-обчислювальних машин, затверджених наказом Держгірпромнагляду від 26.03.2010 № 65.

За невиконання нормативу для працевлаштування осіб з інвалідністю роботодавець (крім підприємств, установ й організацій, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів) має заплатити штрафні санкції, розмір яких залежить від кількості працюючих на підприємстві за основним місцем роботи:

  • від 8 до 15 осіб — 0,5 середньорічної заробітної плати по підприємству за кожне робоче місце, не зайняте особою з інвалідністю;
  • понад 15 осіб — середньорічну заробітну плату по підприємству за кожне робоче місце, не зайняте особою з інвалідністю (ст. 20 Закону № 875).
Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть, будь ласка, свій статус професіонала, пройшовши швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту;

• 40 шпаргалок для безпомилкової роботи;

• вебінари та презентації від найкращих експертів з кадрів.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжу читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Кримінальна відповідальність за порушення у сфері праці

СКАЧАЙТЕ собі та покажіть директору