Робоче місце для особи з інвалідністю

20 лютого 2018
252
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Як створити робоче місце для особи з інвалідністю? Роз’яснює Держпраці

Відповідь

Управління Держпраці в Івано-Франківській області нагадує, що підприємства самостійно працевлаштовують осіб з інвалідністю на створені робочі місця (ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 № 875-XII (далі — Закон № 875).

Робоче місце для особи з інвалідністю Читайте також: Звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю — 2018

Підприємство, що планує працевлаштувати особу з інвалідністю, зобов’язане створити йому робоче місце (в т. ч. спеціальне робоче місце) з урахуванням індивідуальних програм реабілітації та рекомендацій МСЕК. Якщо в документах МСЕК не зазначено необхідності створення спеціалізованого робочого місця для особи з інвалідністю, таку особу працевлаштовують на звичайне робоче місце. Держпраці зауважує — залучення осіб з інвалідністю до робіт із шкідливими та важкими умовами праці можливо за умови, що такі умови праці не суперечать висновку МСЕК.

Законодавством не встановлено процедури атестації робочого місця особи з інвалідністю. Атестацію робочого місця можна проводити в загальному порядку, відповідно до постанови КМУ «Про порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці» від 01.08.1992 № 442.

Держпраці звертає увагу роботодавця — під час роботи з ПК необхідно дотримуватися Державних санітарних правил і норм роботи з візуальними дисплейними терміналами електронно-обчислювальних машин ДСанПІН 3.3.2.007-98, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 10.12.1998 № 7, та Правил охорони праці під час експлуатації електронно-обчислювальних машин, затверджених наказом Держгірпромнагляду від 26.03.2010 № 65.

За невиконання нормативу для працевлаштування осіб з інвалідністю роботодавець (крім підприємств, установ й організацій, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів) має заплатити штрафні санкції, розмір яких залежить від кількості працюючих на підприємстві за основним місцем роботи:

  • від 8 до 15 осіб — 0,5 середньорічної заробітної плати по підприємству за кожне робоче місце, не зайняте особою з інвалідністю;
  • понад 15 осіб — середньорічну заробітну плату по підприємству за кожне робоче місце, не зайняте особою з інвалідністю (ст. 20 Закону № 875).