Робота на півставки і норматив із працевлаштування осіб з інвалідністю

21 лютого 2018
2561
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи враховувати у норматив для працевлаштування осіб з інвалідністю працівника, прийнятого на 0,5 ставки?

Відповідь

Середньооблікову кількість штатних працівників облікового складу за рік визначаємо відповідно до пункту 3.2 Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Держкомстату від 28.09.2005 № 286 (далі — Інструкція № 286) (п. 3.1 Інструкції щодо заповнення форми № 10-ПІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів», затвердженої наказом Мінпраці від 10.02.2007 № 42).

Робота на півставки і норматив із працевлаштування осіб з інвалідністю Читайте також: Звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю — 2018

При обчисленні середньооблікової кількості штатних працівників облікового складу враховуємо всі категорії працівників облікового складу, зазначені у пунктах 2.4, 2.5 Інструкції № 286. Зокрема, штатних працівників, прийнятих на умовах неповного робочого часу або яким встановлено з ініціативи роботодавця неповний робочий день або неповний робочий тиждень.

Увага!

Робота на 0,5 ставки — це робота на умовах неповного робочого часу.

В обліковій кількості працівників з неповним робочим часом враховуємо за кожний календарний день як цілі одиниці, включаючи неробочі дні тижня, що обумовлені при зарахуванні на роботу.

Отже, при складанні звіту № 10-ПІ всіх працівників (зокрема, осіб з інвалідністю), яким встановлено режим неповного робочого часу (дня або тижня), враховуйте як цілі одиниці незалежно від тривалості відпрацьованого часу.