Відповідальність за невиконання нормативу із працевлаштування осіб з інвалідністю

23 лютого 2018
748
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Що очікує на підприємство у разі невиконання нормативу для працевлаштування осіб з інвалідністю?

Відповідь

Якщо ви порівняли нормативну і фактичну середньооблікову кількість осіб з інвалідністю за рік і виявили, що факт менший за норму — підприємство норматив з працевлаштування осіб з інвалідністю не виконало.

Відповідальність за невиконання нормативу із працевлаштування осіб з інвалідністю Читайте також: Звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю — 2018

За порушення роботодавцю доведеться сплатити адміністративно-господарські санкції, а на винних посадових осіб чекає адміністративна відповідальність у розмірі 170-340 грн (ч. 2 ст. 188-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Відповідальність за невиконання нормативу із працевлаштування осіб з інвалідністю Дізнайтеся, за що директору загрожує арешт

Підприємства, де середньооблікова чисельність осіб з інвалідністю, що працюють, менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 Закону № 875, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду адміністративно-господарські санкції. Сума санкцій — розмір середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування особи з інвалідністю і не зайняте особою з інвалідністю (ч. 1 ст. 20 Закону № 875).

Для підприємств, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування особи з інвалідністю і не зайняте нею, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на підприємстві. Положення частини першої статті 20 Закону № 875 не поширюється на підприємства, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.