Стажування без зарплати: чи правомірно?

23 лютого 2018
457
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи може особа проходити на підприємстві стажування без оформлення трудових відносин та без нарахування заробітної плати?

Відповідь

Працівника не може бути допущено до роботи без оформлення трудових відносин, а з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка доручається, може бути встановлено випробування.

Стажування без зарплати: чи правомірно? Читайте також: Стажування та «ознайомчі дні» до оформлення трудових відносин: чи правомірно

Стажування може запроваджуватися для державних службовців (ст. 48 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII), студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів (ст. 29 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI) та деяких інших категорій осіб, передбачених законодавством.

Водночас є цілком законний механізм перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається, — це встановлення випробування при прийнятті на роботу. Умова про випробування повинна бути застережена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу (ч. 1 ст. 26 КЗпП).