Звільнення за прогул без пояснень від працівника: на що наражається роботодавець

1884

Запитання

Працівник деякий час не з’являється на роботі. Лист із проханням пояснити причини відсутності — без жодної відповіді. Чи можна звільнити працівника за прогул без його пояснень?

Відповідь

Прогул без поважної причини є порушенням трудової дисципліни. До застосування дисциплінарного стягнення роботодавець повинен зажадати від порушника трудової дисципліни письмові пояснення (ч. 1 ст. 149 КЗпП).

Звільнення за прогул без пояснень від працівника: на що наражається роботодавець Читайте також: Порядок звільнення працівника за прогул

Необхідно вжити всі можливі способи зв’язатись із працівником та отримати від нього пояснення чи відмову надати пояснення. Відсутність відповіді на направлені листи не може трактуватись як відмова надати пояснення. Листи могла отримати інша особа, наприклад, родич, співмешканець, тощо. Не можна знімати з шальок терезів відсутність у працівника можливості відповісти на листи та надати пояснення. Наприклад, перебування на амбулаторному лікуванні у поліклініці чи під арештом (що є поважними причинами прогулу).

Роботодавець може звільнити працівника за прогул тільки зажадавши від нього пояснення та отримавши чітку відповідь у формі наданих письмових пояснень чи відмови надати пояснення. Тобто, для звільнення працівника за прогул необхідно дотриматись вимог частини 1 статті 149 КЗпП, яка у свою чергу полягає у наявності двох умов:

Звільнення працівника за ініціативою роботодавця без дотримання цих умов є порушенням процедури накладення дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення, що у свою чергу має ознаки незаконного звільнення.

У зв’язку з цим, якщо не вдається з’ясувати причини відсутності працівника на роботі у телефонному режимі та методом листування, рекомендуємо відвідати працівника вдома. Робити це краще у вечірні години — зростає ймовірність зустрічі якщо не з самим працівником, то з його родичами або сусідами. До відвідування доцільно залучити декількох осіб, у т. ч. представника трудового колективу (члена представницького органу трудового колективу). Результати відвідування оформіть актом.

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть, будь ласка, свій статус професіонала, пройшовши швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту;

• 40 шпаргалок для безпомилкової роботи;

• вебінари та презентації від найкращих експертів з кадрів.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжу читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Кримінальна відповідальність за порушення у сфері праці

СКАЧАЙТЕ собі та покажіть директору