Перенесення робочого дня на суботу, 3 березня 2018 року: як інформувати працівників про перенесення

27 лютого 2018
5555
Середній бал: 5 із 5

Запитання

За рекомендацією Кабміну підприємство переносить робочий день із четверга, 9 березня 2018 року, на суботу, 3 березня 2018 року. Наказ про перенесення видано. Чи ознайомлювати під підпис усіх працівників із цим наказом? Чи можна інформувати їх електронно?

Відповідь

Зміна режиму роботи (перенесення робочого дня) є зміною істотних умов праці, про що роботодавець повинен повідомити працівників не пізніше ніж за два місяці (ч. 3 ст. 32 КЗпП). У разі розсилки працівникам електронних повідомлень про зміну режиму роботи роботодавець не матиме письмового підтвердження щодо виконання цієї норми закону.

Перенесення робочого дня на суботу, 3 березня 2018 року: як інформувати працівників про перенесення Читайте також: Перенесення робочих днів — 2018

Відтак, якщо працівник порушить трудову дисципліну і не вийде на роботу 3 березня 2018 року, притягнути його до дисциплінарної відповідальності у роботодавця підстав не буде, оскільки без особистого підпису працівника не можна довести, що його ознайомлено із змінами. Оскільки повідомлення про зміну істотних умов праці, згода на продовження роботи (відмова) тягнуть виникнення прав і обов’язків сторін трудових правовідносин, рекомендуємо оформлювати письмово з посвідченням відповідних документів підписами сторін трудового договору.