Скачайте зразок Графіка відпусток 2019 ⇓

Кадровик01

Підприємство без головбуха: як підписувати повідомлення про прийняття на роботу

  • 27 лютого 2018
  • 877

Запитання

Як підписувати повідомлення ДФС про прийняття працівника на роботу, якщо в штаті немає головного бухгалтера?

Відповідь

Державна фіскальна служба роз’яснила, яким чином заповнювати у звітності графу «головний бухгалтер», у разі коли штатним розписом не передбачено посаду головного бухгалтера. Роз’яснення можна застосувати і при відповіді на запитання щодо підпису повідомлення ДФС за відсутності головбуха.

Підприємство без головбуха: як підписувати повідомлення про прийняття на роботу​ Дізнайтеся, чи може директор суміщувати посаду головного бухгалтера

Для забезпечення ведення бухгалтерського обліку підприємство самостійно обирає форми його організації:

  • введення до штату підприємства посади бухгалтера або створення бухгалтерської служби на чолі з головним бухгалтером;
  • користування послугами спеціаліста з бухгалтерського обліку, зареєстрованого як підприємець, який здійснює підприємницьку діяльність без створення юридичної особи;
  • ведення на договірних засадах бухгалтерського обліку централізованою бухгалтерією або підприємством, суб'єктом підприємницької діяльності, самозайнятою особою, що провадять діяльність у сфері бухгалтерського обліку та/або аудиторської діяльності;
  • самостійне ведення бухгалтерського обліку та складання звітності безпосередньо власником або керівником підприємства. Ця форма організації бухгалтерського обліку не може застосовуватися на підприємствах, звітність яких повинна оприлюднюватися, та в бюджетних установах (ч. 4 ст. 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV).

Підприємство, що становить суспільний інтерес, зобов’язане утворити бухгалтерську службу на чолі з головним бухгалтером, до складу якої входять не менше двох осіб. Ця норма не поширюється на недержавні пенсійні фонди та інститути спільного інвестування.

Підприємство без головбуха: як підписувати повідомлення про прийняття на роботу Вам стане у пригоді: Посадова інструкція головного бухгалтера

У формі податкової декларації мають бути необхідні обов’язкові реквізити і відповідати нормам та змісту відповідних податку та збору (абз. 2 п. 48.1 ст. 48 Податкового кодексу України; ПК).

Податкову декларацію повинен підписати керівник платника податків або уповноважена особа, а також особа, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації до органу контролю. Якщо бухгалтерський облік веде та подає податкову декларацію безпосередньо керівник платника податку, то податкову декларацію підписує керівник (абз. 1 пп. 48.5.1 п. 48.5 ст. 48 ПК).

Підприємство без головбуха: як підписувати повідомлення про прийняття на роботуЧитайте також: Матеріальна відповідальність головного бухгалтера

Якщо штатним розписом не передбачено посади головного бухгалтера, а бухгалтерський облік веде безпосередньо керівник, то податкову декларацію він підписує у графі «керівник», а у графі «головний бухгалтер» ставить прочерк.

Таку форму підпису податкової декларації не можна застосовувати на підприємствах, звітність яких необхідно оприлюднювати, та в бюджетних установах.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Вы читали:
Приєднуйтеся до закритого Клубу кадровиків!
Зарегистрируйтесь и вам также будут доступны статьи

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

норм робочого часу на 2019 рік

• штатного розпису з мінімальним окладом у 2019 році

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервісів та калькуляторів

• вебінарів та презентацій

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю