text
Кадровик01

Підприємство без головбуха: як підписувати повідомлення про прийняття на роботу

  • 27 лютого 2018
  • 466

Запитання

Як підписувати повідомлення ДФС про прийняття працівника на роботу, якщо в штаті немає головного бухгалтера?

Відповідь

Державна фіскальна служба роз’яснила, яким чином заповнювати у звітності графу «головний бухгалтер», у разі коли штатним розписом не передбачено посаду головного бухгалтера. Роз’яснення можна застосувати і при відповіді на запитання щодо підпису повідомлення ДФС за відсутності головбуха.

Підприємство без головбуха: як підписувати повідомлення про прийняття на роботу​ Дізнайтеся, чи може директор суміщувати посаду головного бухгалтера

Для забезпечення ведення бухгалтерського обліку підприємство самостійно обирає форми його організації:

  • введення до штату підприємства посади бухгалтера або створення бухгалтерської служби на чолі з головним бухгалтером;
  • користування послугами спеціаліста з бухгалтерського обліку, зареєстрованого як підприємець, який здійснює підприємницьку діяльність без створення юридичної особи;
  • ведення на договірних засадах бухгалтерського обліку централізованою бухгалтерією або підприємством, суб'єктом підприємницької діяльності, самозайнятою особою, що провадять діяльність у сфері бухгалтерського обліку та/або аудиторської діяльності;
  • самостійне ведення бухгалтерського обліку та складання звітності безпосередньо власником або керівником підприємства. Ця форма організації бухгалтерського обліку не може застосовуватися на підприємствах, звітність яких повинна оприлюднюватися, та в бюджетних установах (ч. 4 ст. 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV).

Підприємство, що становить суспільний інтерес, зобов’язане утворити бухгалтерську службу на чолі з головним бухгалтером, до складу якої входять не менше двох осіб. Ця норма не поширюється на недержавні пенсійні фонди та інститути спільного інвестування.

Підприємство без головбуха: як підписувати повідомлення про прийняття на роботу Вам стане у пригоді: Посадова інструкція головного бухгалтера

У формі податкової декларації мають бути необхідні обов’язкові реквізити і відповідати нормам та змісту відповідних податку та збору (абз. 2 п. 48.1 ст. 48 Податкового кодексу України; ПК).

Податкову декларацію повинен підписати керівник платника податків або уповноважена особа, а також особа, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації до органу контролю. Якщо бухгалтерський облік веде та подає податкову декларацію безпосередньо керівник платника податку, то податкову декларацію підписує керівник (абз. 1 пп. 48.5.1 п. 48.5 ст. 48 ПК).

Підприємство без головбуха: як підписувати повідомлення про прийняття на роботуЧитайте також: Матеріальна відповідальність головного бухгалтера

Якщо штатним розписом не передбачено посади головного бухгалтера, а бухгалтерський облік веде безпосередньо керівник, то податкову декларацію він підписує у графі «керівник», а у графі «головний бухгалтер» ставить прочерк.

Таку форму підпису податкової декларації не можна застосовувати на підприємствах, звітність яких необхідно оприлюднювати, та в бюджетних установах.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала — пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінари та презентації від найкращих експертів з кадрів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Життя без ОК-5 (ОК-7)

Ви більше не будете рахувати стаж. За Вас це робитиме Пенсійний Фонд.

Як ПФУ надаватиме інформацію?

 Дізнатися