text
Кадровик01

Чи може директор виконувати обов’язки касира

  • 27 лютого 2018
  • 433

Запитання

Чи може керівник підприємства підписувати касові документи окремо як касир та як керівник підприємства?

Відповідь

Державна фіскальна служба України нагадала, що керівник установи/підприємства під час прийняття на роботу касира укладає з ним договір про повну матеріальну відповідальність та ознайомлює його під підпис з вимогами Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.2017 № 148 (п. 44 розд. IV Положення № 148).

Тобто працівник має право виконувати обов’язки касира за умови оформлення:

  • договору про повну матеріальну відповідальність, пов’язану з виконанням обов’язків касира;
  • письмового розпорядження (наказу) керівника підприємства.

Установи/підприємства, штатним розписом яких не передбачено посади касира, виконання цих обов’язків покладають на бухгалтера чи іншого працівника, з яким укладають договір про повну матеріальну відповідальність, відповідно до письмового розпорядження керівника (п. 45 розд. IV Положення № 148).

Чи може директор виконувати обов’язки касира Вам стане у пригоді: Посадова інструкція касира

ДФС зауважує, що норми законодавства не містять заборони щодо виконання функцій касира керівником підприємства. При цьому при оформленні касових документів керівник має право підписувати касові документи окремо як касир та як керівник підприємства.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала — пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінари та презентації від найкращих експертів з кадрів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Життя без ОК-5 (ОК-7)

Ви більше не будете рахувати стаж. За Вас це робитиме Пенсійний Фонд.

Як ПФУ надаватиме інформацію?

 Дізнатися