Кадровик01

Робочий час лікаря, що веде амбулаторний прийом хворих

  • 1 березня 2018
  • 896

Запитання

Яка норма робочого часу у лікаря, що веде амбулаторний прийом хворих? Роз’яснює Держпраці

Відповідь

Робочий час лікаря, що веде амбулаторний прийом хворих Вам стане у пригоді: Норма тривалості робочого часу — 2018

Управління Держпраці у Хмельницькій області нагадало, що норми робочого часу медичних працівників визначені наказом МОЗ  «Про затвердження норм робочого часу для працівників закладів та установ охорони здоров’я» від 25.05.2006 № 319 (далі — Наказ № 319). Зокрема, норми робочого часу для працівників закладів та установ охорони здоров’я встановлено на рівні:

  • 38,5 години на тиждень — для керівників структурних підрозділів (відділень, відділів, лабораторій, кабінетів тощо) з числа лікарів та фахівців з базовою та неповною вищою освітою, керівників закладів охорони здоров’я з числа фахівців з базовою та неповною вищою освітою, лікарів та фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою (середнього медичного персоналу), медичних реєстраторів, дезінфекторів закладів охорони здоров’я (структурних підрозділів), за винятком тих, хто працює у шкідливих умовах праці;
  • 33 години на тиждень — для лікарів, зайнятих виключно амбулаторним прийомом хворих. У дні, коли згідно з графіком роботи або правилами внутрішнього трудового розпорядку ці лікарі працюють у стаціонарі (чергування), на дільниці, проводять санітарно-просвітню та профілактичну роботу, диспансеризацію, тривалість їх робочого дня встановлюють на рівні 38,5 годин на тиждень.

Положення Наказу № 319 регулюють питання реалізації права медичних працівників на скорочену тривалість робочого тижня (ст. 51 КЗпП, п. «з» ст. 77 Основ законодавства України про охорону здоров’я). Наказ № 319 не регулює питання організації роботи (праці) лікарів та фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою (середнього медичного персоналу) впродовж їх робочого дня чи окремих днів тижня вказаним.

Робочий час лікаря, що веде амбулаторний прийом хворих Читайте також: Чергування лікаря вдома: умови залучення та оплати

Тривалість робочого дня лікаря визначають відповідно до завдань, покладених на заклад охорони здоров’я чи на його структурний підрозділ, з врахуванням функціональних обов’язків лікаря, визначених в посадовій інструкції. Якщо посадові обов’язки лікаря передбачають лише амбулаторний прийом хворих, то тривалість робочого тижня становить 33 години.

Якщо ж передбачено інші обов’язки, зокрема, робота у стаціонарі (чергування), на дільниці, проведення санітарно-просвітньої та профілактичної роботи, диспансеризації, тощо, лікар має працювати 38,5 годин на тиждень. Правилами внутрішнього трудового розпорядку або графіком роботи (змінності) для такого лікаря можуть бути виділені певні дні тижня, коли він зайнятий виключно амбулаторним прийомом хворих. В ці дні тривалість його робочого дня має становити 6 годин 36 хвилин за п’ятиденного робочого тижня. Решту днів тижня лікар повинен працювати по 7 годин 42 хвилини. Якщо такі умови роботи не врегульовано у локальних актах закладу охорони здоров’я, тривалість робочого тижня становить 38 годин 30 хвилин.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю