Чи надавати чоловіку-опікуну додаткову соціальну відпустку

1 березня 2018
168
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи може батько-опікун двох дітей віком 11 та 14 років скористатися додатковою відпусткою «на дітей»?

Відповідь

Додаткову відпустку працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи надають:

  • жінці, яка працює і:
  • має двох або більше дітей віком до 15 років;
  • має дитину з інвалідністю (у т.ч. особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи);
  • усиновила дитину;
  • є одинокою матір’ю;
  • батьку дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи, який виховує їх без матері (зокрема, у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі);
  • особі, яка взяла під опіку дитину або особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи;
  • одному з прийомних батьків. За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 к. д. (ст. 19 Закону України «Про відпустки»).

Чи надавати чоловіку-опікуну додаткову соціальну відпустку Вам стане у пригоді: Соціальна відпустка опікуну: тривалість та умови надання

Опіку встановлюють над дитиною, яка не досягла 14 років, а піклування — над дитиною у віці від 14 до 18 років (ч. 2 ст. 243 Сімейного кодексу України). Отже, особа, яка взяла дитину під опіку, має право на додаткову соціальну відпустку до досягнення дитиною 14 років, а особа, яка в установленому порядку визнана піклувальником, — з досягнення дитиною віку 14 років і до виповнення 18 років, оскільки ст. 186-1 КЗпП гарантії, встановлені статтею 182-1 КЗпП, поширено також на піклувальників.

Чи надавати чоловіку-опікуну додаткову соціальну відпустку Читайте також: Опікуни та піклувальники дітей: пільги та гарантії у сфері праці

Законодавством визначено, що будь-яка особа (як чоловік, так і жінка), яка взяла під опіку дитину, має право на отримання зазначеної відпустки. Отже, якщо чоловік взяв під опіку двох дітей (11 та 14 років має право на додаткову відпустку працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи за двома підставами тривалістю 17 к. д. Як опікун він матиме право на цю відпустку до виповнення дітям 14 років. Якщо в подальшому його буде визнано піклувальником цих дітей, то користуватиметься правом на надання вказаної відпустки до виповнення дітям 18 років.