Кадровик01

Залучення до роботи у вихідний та робота понад норму

  • 3 березня 2018
  • 244

Запитання

Працівника було залучено до роботи у вихідний день. Тривалість роботи у вихідний день було понад норму — не 8, а 11 годин. Як оформити таку роботу?

Відповідь

Роботодавець (за згодою сторін) компенсує працівнику роботу у вихідний день наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі (ч. 1 ст. 72 КЗпП).

Залучення до роботи у вихідний та робота понад норму Читайте також: Робота у вихідні дні: обліковуємо та оплачуємо правильно

Роботу у вихідний день оплачують за правилами статті 107 КЗпП (ч. 2 ст. 72 КЗпП). Працівникам, залученим до роботи у вихідний день, оплачують години, фактично відпрацьовані у цей день (ч. 2 ст. 107 КЗпП). Тобто, якщо у вихідний день працівник відпрацював 11 годин, то йому оплачують 11 годин.

Як оплачувати роботу у вихідні настанови дає частина 1 статті 107 КЗпП.

Роботу у вихідні оплачують:

  • відрядникам — за подвійними відрядними розцінками;
  • працівникам, працю яких оплачують за годинними або денними ставками, — у розмірі подвійної годинної або денної ставки;
  • працівникам, які одержують місячний оклад, — у розмірі одинарної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота у вихідний день провадилася у межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота провадилася понад місячну норму.

Отже, насамперед працівник, який одержує місячний оклад, має визначитись з видом компенсації за роботу у вихідний день:

  • подвійна оплата, — 11 годин роботи у вихідний день провадились понад місячну норму. Їх оплачують в розмірі подвійної годинної ставки зверх окладу. В табелі обліку використання робочого часу зазначаємо 11 годин надурочних;
  • інший день відпочинку — якщо тривалість робочого дня 8 годин, то 3 години роботи у вихідний день провадилось понад норму робочого часу. В цьому випадку 8 годин оплачують у розмірі одинарної годинної (денної) ставки зверх окладу, а 3 години — в розмірі подвійної годинної ставки зверх окладу. В табелі обліку використання робочого часу вказуємо 3 години надурочних.
Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон