Кадровик01

З ким погоджувати посадову інструкцію за відсутності юриста на підприємстві

  • 11 листопада 2016
  • 3833

Запитання

Чи можна погоджувати посадові інструкції з головою ради трудового колективу або з керівником кадрової служби, якщо на підприємстві немає штатного юриста?

Відповідь

Посадова інструкція — це організаційно-правовий документ, у якому визначено основні завдання, права, обов’язки та відповідальність, порядок взаємодії працівника з іншими працівниками при виконанні ним роботи на певній посаді.

При складанні посадових інструкцій за основу беруться кваліфікаційні характеристики, вміщені у випусках Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (далі — ДКХП), який є обов’язковим для застосування на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності та виду економічної діяльності.

Вимоги щодо структури та змісту посадової інструкції містяться у Загальних положеннях ДКХП (Випуск 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» ДКХП, затверджений наказом Міністерства праці і соціальної політики України від 29.12.2004 № 336).

Уніфікована форма посадової інструкції міститься в Збірнику уніфікованих форм організаційно-розпорядчих документів, схваленому протоколом Методичної комісії Державного комітету архівів України від 20.06.2006 № 3 (далі — Збірник форм ОРД).

Відповідно до рекомендацій щодо складення і оформлення посадової інструкції, наведених у Збірнику форм ОРД, як правило, проект посадової інструкції розробляє безпосередній керівник працівника, діяльність якого регламентує цей документ, і подає його на погодження до юридичної служби (юрисконсульта) та (або) кадрової служби підприємства. Погоджену посадову інструкцію підписує керівник відповідного структурного підрозділу та затверджує керівник підприємства або інша особа, уповноважена затверджувати цей документ.

Отже, за відсутності на підприємстві юриста, посадову інструкцію може погодити керівник кадрової служби.

Вимог щодо погодження посадової інструкції з головою ради трудового колективу нормативними актами не передбачено. Якщо керівник підприємства вважає це доцільним, відповідне положення може бути включено до Інструкції з діловодства підприємства, якою має регламентуватися, зокрема, порядок внутрішнього погодження (візування) документів, створюваних на підприємстві.

Погодження проекту документа з представницьким органом трудового колективу передбачено лише для робочих інструкцій.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон