Установлення режиму гнучкого робочого часу суміснику

12 березня 2018
1223
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи можна працівнику-суміснику встановити гнучкий режим роботи?

Відповідь

КЗпП не врегульовано порядок запровадження гнучкого режиму робочого часу, водночас, можливість запровадження гнучкого режиму зумовлена нормами ст. 13 КЗпП і ст. 7 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-XII, згідно з якими питання режиму роботи, тривалості робочого часу і відпочинку є предметом колдоговірного регулювання.

Гнучкий режим робочого часу — це форма організації праці, за якою для деяких категорій працівників, для працівників окремих організацій або їх структурних підрозділів, встановлюють режим праці з саморегулюванням часу початку, закінчення та тривалості робочого часу впродовж робочого дня (п. 1.2 Методичних рекомендацій щодо встановлення гнучкого режиму робочого часу, затверджених наказом Мінсоцполітики України від 04.10.2006 № 359; далі — Методичні рекомендації).

Установлення режиму гнучкого робочого часу суміснику Вам стане у пригоді: Зразок наказу про встановлення гнучкого режиму робочого часу

Якщо можливість встановлення гнучкого режиму робочого часу передбачена колективним договором та ПВТР для категорії посад, яку обіймає зазначений працівник-сумісник, йому можна встановити такий режим за умови забезпечення обліку відпрацьованого робочого часу та контролю трудової дисципліни (п. 3.5 Методичних рекомендацій).