Звільнення за прогул вагітної працівниці

15 березня 2018
1226
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи можна звільнити за прогул вагітну працівницю?

Відповідь

Відповідно до статті 184 Кодексу законів про працю України (КЗпП) звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (шести років — ч. 6 ст. 179 КЗпП), одиноких матерів за наявності дитини віком до 14 років або дитини з інвалідністю з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням.

Звільнення з прогул вагітної працівниціЧитайте також: Порядок звільнення працівника за прогул

Статтею 184 КЗпП встановлено пряму заборону на звільнення з ініціативи власника зазначеної категорії працівників, у т. ч. й з підстав, передбачених пунктом 4 статті 40 КЗпП, тобто у зв’язку з вчиненням прогулу.