Кадровик01

Увільнення працівника у зв’язку із викликом його до слідчого

  • 21 березня 2018
  • 640

Запитання

Чи оплачувати час увільнення від роботи працівника, якого викликано на допит до слідчого? Як оформити таке увільнення?

Відповідь

Главою 11 Кримінального процесуального кодексу передбачено обов’язок громадян у випадку отримання повістки про виклик прибути до слідчого.

Допит або іншу процесуальну дію може бути призначено на початок або кінець робочого дня. Відповідно, працівник може цього дня прийти на роботу та працювати, скажімо, 4 години. Очевидно, що працівник зацікавлений втратити якомога меншу частину заробітку, адже середній заробіток за час відсутності на роботі не зберігається.

Увільнення працівника у зв’язку із викликом його до слідчого Дізнайтеся, чи можна звільнити за прогул працівника, викликаного до прокуратури в якості свідка, якщо він не надав жодних документів на підтвердження цього факту

Інша справа, якщо розгляд справи призначено на середину дня. Тоді, з урахуванням часу на проїзд, працівнику немає сенсу їхати на роботу.

Отже, хоча дату і час початку допиту зазначено у повістці, доцільно отримати від працівника заяву про увільнення від роботи, де він власноруч визначить час, на який потребує увільнення.

На підставі заяви працівника та повістки кадровик готує наказ про увільнення від роботи у зв’язку із викликом до слідчого без збереження зарплати на час увільнення з урахування часу, який необхідний працівнику щоб прибути до слідчого та повернутись на роботу. Не забудьте ознайомити з наказом про увільнення не лише працівника, а й табельника (особу, відповідальну за облік використання робочого часу).

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю