Увільнення працівника у зв’язку із викликом його до слідчого

21 березня 2018
2672
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи оплачувати час увільнення від роботи працівника, якого викликано на допит до слідчого? Як оформити таке увільнення?

Відповідь

Главою 11 Кримінального процесуального кодексу передбачено обов’язок громадян у випадку отримання повістки про виклик прибути до слідчого.

Допит або іншу процесуальну дію може бути призначено на початок або кінець робочого дня. Відповідно, працівник може цього дня прийти на роботу та працювати, скажімо, 4 години. Очевидно, що працівник зацікавлений втратити якомога меншу частину заробітку, адже середній заробіток за час відсутності на роботі не зберігається.

Увільнення працівника у зв’язку із викликом його до слідчого Дізнайтеся, чи можна звільнити за прогул працівника, викликаного до прокуратури в якості свідка, якщо він не надав жодних документів на підтвердження цього факту

Інша справа, якщо розгляд справи призначено на середину дня. Тоді, з урахуванням часу на проїзд, працівнику немає сенсу їхати на роботу.

Отже, хоча дату і час початку допиту зазначено у повістці, доцільно отримати від працівника заяву про увільнення від роботи, де він власноруч визначить час, на який потребує увільнення.

На підставі заяви працівника та повістки кадровик готує наказ про увільнення від роботи у зв’язку із викликом до слідчого без збереження зарплати на час увільнення з урахування часу, який необхідний працівнику щоб прибути до слідчого та повернутись на роботу. Не забудьте ознайомити з наказом про увільнення не лише працівника, а й табельника (особу, відповідальну за облік використання робочого часу).