Скорочення чисельності або штату працівників: чи попереджати вагітних

21 березня 2018
2088
Середній бал: 5 із 5

Запитання

На підприємстві планується скорочення структурного підрозділу, у якому серед працівників є вагітні жінки та одинокі матері. Чи потрібну таких працівників попереджати про скорочення та пропонувати іншу роботу?

Відповідь

Звільнення з ініціативи роботодавця вагітних і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років — у порядку і випадках, передбачених ч. 6 ст. 179 КЗпП), одиноких матерів при наявності дитини віком до 14 років або дитини з інвалідністю не допускають, крім випадків повної ліквідації організації, коли звільнення допускають з обов’язковим працевлаштуванням (ч. 3 ст. 184 КЗпП). Ці гарантії поширюють також на батьків, які виховують дітей без матері (у т. ч. у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також на опікунів, піклувальників, прийомних батьків (ст. 186-1 КЗпП).

Отже, зазначеним категоріям працівників направляти повідомлення про скорочення посади неправомірно, крім випадку повної ліквідації підприємства. У такому випадку в повідомленні викладають пропозицію щодо наступного працевлаштування на іншому підприємстві.

Скорочення чисельності або штату працівників: чи попереджати вагітних Читайте також: Ліквідація організації та вивільнення працівників, щодо яких встановлено обмеження на звільнення

А от пропонувати переведення на іншу роботу (посаду) можна. У разі згоди працівника (відповідно до ч. 1 ст. 32 КЗпП) перевести його на іншу посаду або роботу можна.

Якщо працівники зазначених категорій відмовилися від переведення на іншу роботу, вони продовжують працювати на посадах відповідно до укладеного трудового договору. Роботодавець може підшукати іншу роботу та знову пропонувати переведення.