Скорочення чисельності або штату працівників: чи попереджати вагітних

1118

Запитання

На підприємстві планується скорочення структурного підрозділу, у якому серед працівників є вагітні жінки та одинокі матері. Чи потрібну таких працівників попереджати про скорочення та пропонувати іншу роботу?

Відповідь

Звільнення з ініціативи роботодавця вагітних і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років — у порядку і випадках, передбачених ч. 6 ст. 179 КЗпП), одиноких матерів при наявності дитини віком до 14 років або дитини з інвалідністю не допускають, крім випадків повної ліквідації організації, коли звільнення допускають з обов’язковим працевлаштуванням (ч. 3 ст. 184 КЗпП). Ці гарантії поширюють також на батьків, які виховують дітей без матері (у т. ч. у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також на опікунів, піклувальників, прийомних батьків (ст. 186-1 КЗпП).

Отже, зазначеним категоріям працівників направляти повідомлення про скорочення посади неправомірно, крім випадку повної ліквідації підприємства. У такому випадку в повідомленні викладають пропозицію щодо наступного працевлаштування на іншому підприємстві.

Скорочення чисельності або штату працівників: чи попереджати вагітних Читайте також: Ліквідація організації та вивільнення працівників, щодо яких встановлено обмеження на звільнення

А от пропонувати переведення на іншу роботу (посаду) можна. У разі згоди працівника (відповідно до ч. 1 ст. 32 КЗпП) перевести його на іншу посаду або роботу можна.

Якщо працівники зазначених категорій відмовилися від переведення на іншу роботу, вони продовжують працювати на посадах відповідно до укладеного трудового договору. Роботодавець може підшукати іншу роботу та знову пропонувати переведення.

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати






© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Хто тут? Давайте знайомитися!

Зареєструвавшись на сайті, Ви зможете:

• читати статті та запитання-відповіді

• першими дізнаватися про кадрові новини

• скачувати шпаргалки, зразки, шаблони документів

• переглядати професійні вебінари

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×