Відпустка усиновлювачам — додаткова та для догляду за дитиною до 3 років

23 березня 2018
128
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Працівниця всиновила трьох дітей — 2, 4 та 6 років. Чи може вона оформити відпустку у зв’язку з усиновленням та для догляду за дитиною до трьох років?

Відповідь

Якщо працівниця усиновила дитину-сироту, або дитину, позбавлену батьківського піклування, віком старше трьох років, вона може оформити одноразову оплачувану відпустку у зв’язку з усиновленням дитини тривалістю 56 календарних днів (70 календарних днів — при усиновленні двох і більше дітей) без урахування святкових і неробочих днів. Така відпустка надається після набрання законної сили рішенням про усиновлення дитини (якщо усиновлювачами є подружжя — одному з них на їх розсуд) (ч. 1 ст. 18-1 Закону про відпустки).

Особа, яка усиновила дитину, має право на відпустку у зв’язку з усиновленням дитини за умови, якщо заява про надання відпустки надійшла не пізніше трьох місяців з дня набрання законної сили рішенням про усиновлення дитини. Після цієї відпустки працівниця може оформити відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за дитиною, якій 2 роки.