Кадровик01

Кількість працівників з неповним робочим часом для інспекційного відвідування

  • 23 березня 2018
  • 375

Запитання

Однією із причин інспектування інспектором праці є те, що протягом місяця кількість працівників, що працюють на умовах неповного робочого час, збільшилась на 20 і більше відсотків. Чи передбачено за це відповідальність і в яких розмірах?

Відповідь

Підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис (ч. 3 ст. 64 Господарського кодексу України).

За угодою між працівником і роботодавцем можна встановити як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень (ч. 1 ст. 56 КЗпП). Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників (ч. 3 ст. 56 КЗпП).

Тобто введення роботодавцем до штатного розпису посади (декількох посад), що передбачають неповну зайнятість, та прийняття на ці посади працівників на умовах неповного робочого часу не є порушенням законодавства.

Перегляньте вебінар на тему «Перевірки роботодавців — 2017: новий порядок»

Вебінар «Перевірки роботодавців — 2017»

Однак, інформація, отримана від ПФУ, про те, що у роботодавця протягом місяця кількість працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу, збільшилась на 20 і більше відсотків (пп. 6 п. 5 Порядку державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 26.04.2017 № 295) є підставою для інспектування інспектором з праці.

Перелік нормативно-правових актів, виконання яких контролюється під час інспекційного відвідування / невиїзного інспектування, а також Перелік питань, що вивчались під час інспекційного відвідування / невиїзного інспектування, затверджені наказом Мінсоцполітики від 18.08.2017 № 1338 (далі — Перелік № 1338).

Кількість працівників з неповним робочим часом для інспекційного відвідування Читайте також: Інспекційні відвідування замість перевірок: усе по-новому

Отже, інспектор з праці під час виїзного (невиїзного) інспектування перевірятиме, чи дотримує роботодавець норми КЗпП та інших нормативно-правових актів за Переліком № 1338.

Залежно від виявлених порушень, роботодавцю загрожують штрафні санкції, визначені статтею 265 КЗпП та адміністративна відповідальність посадових осіб.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю