Кількість працівників з неповним робочим часом для інспекційного відвідування

89

Запитання

Однією із причин інспектування інспектором праці є те, що протягом місяця кількість працівників, що працюють на умовах неповного робочого час, збільшилась на 20 і більше відсотків. Чи передбачено за це відповідальність і в яких розмірах?

Відповідь

Підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис (ч. 3 ст. 64 Господарського кодексу України).

За угодою між працівником і роботодавцем можна встановити як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень (ч. 1 ст. 56 КЗпП). Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників (ч. 3 ст. 56 КЗпП).

Тобто введення роботодавцем до штатного розпису посади (декількох посад), що передбачають неповну зайнятість, та прийняття на ці посади працівників на умовах неповного робочого часу не є порушенням законодавства.

Перегляньте вебінар на тему «Перевірки роботодавців — 2017: новий порядок»

Вебінар «Перевірки роботодавців — 2017»

Однак, інформація, отримана від ПФУ, про те, що у роботодавця протягом місяця кількість працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу, збільшилась на 20 і більше відсотків (пп. 6 п. 5 Порядку державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 26.04.2017 № 295) є підставою для інспектування інспектором з праці.

Перелік нормативно-правових актів, виконання яких контролюється під час інспекційного відвідування / невиїзного інспектування, а також Перелік питань, що вивчались під час інспекційного відвідування / невиїзного інспектування, затверджені наказом Мінсоцполітики від 18.08.2017 № 1338 (далі — Перелік № 1338).

Кількість працівників з неповним робочим часом для інспекційного відвідування Читайте також: Інспекційні відвідування замість перевірок: усе по-новому

Отже, інспектор з праці під час виїзного (невиїзного) інспектування перевірятиме, чи дотримує роботодавець норми КЗпП та інших нормативно-правових актів за Переліком № 1338.

Залежно від виявлених порушень, роботодавцю загрожують штрафні санкції, визначені статтею 265 КЗпП та адміністративна відповідальність посадових осіб.

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Хто тут? Давайте знайомитися!

Зареєструвавшись на сайті, Ви зможете:

• читати статті та запитання-відповіді

• першими дізнаватися про кадрові новини

• скачувати шпаргалки, зразки, шаблони документів

• переглядати професійні вебінари

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×