text
Кадровик01

Кількість працівників з неповним робочим часом для інспекційного відвідування

  • 23 березня 2018
  • 289

Запитання

Однією із причин інспектування інспектором праці є те, що протягом місяця кількість працівників, що працюють на умовах неповного робочого час, збільшилась на 20 і більше відсотків. Чи передбачено за це відповідальність і в яких розмірах?

Відповідь

Підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис (ч. 3 ст. 64 Господарського кодексу України).

За угодою між працівником і роботодавцем можна встановити як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень (ч. 1 ст. 56 КЗпП). Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників (ч. 3 ст. 56 КЗпП).

Тобто введення роботодавцем до штатного розпису посади (декількох посад), що передбачають неповну зайнятість, та прийняття на ці посади працівників на умовах неповного робочого часу не є порушенням законодавства.

Перегляньте вебінар на тему «Перевірки роботодавців — 2017: новий порядок»

Вебінар «Перевірки роботодавців — 2017»

Однак, інформація, отримана від ПФУ, про те, що у роботодавця протягом місяця кількість працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу, збільшилась на 20 і більше відсотків (пп. 6 п. 5 Порядку державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 26.04.2017 № 295) є підставою для інспектування інспектором з праці.

Перелік нормативно-правових актів, виконання яких контролюється під час інспекційного відвідування / невиїзного інспектування, а також Перелік питань, що вивчались під час інспекційного відвідування / невиїзного інспектування, затверджені наказом Мінсоцполітики від 18.08.2017 № 1338 (далі — Перелік № 1338).

Кількість працівників з неповним робочим часом для інспекційного відвідування Читайте також: Інспекційні відвідування замість перевірок: усе по-новому

Отже, інспектор з праці під час виїзного (невиїзного) інспектування перевірятиме, чи дотримує роботодавець норми КЗпП та інших нормативно-правових актів за Переліком № 1338.

Залежно від виявлених порушень, роботодавцю загрожують штрафні санкції, визначені статтею 265 КЗпП та адміністративна відповідальність посадових осіб.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала — пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

норма робочого часу на 2019 рік

• професійні матеріали сайту

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервіси та калькулятори

• вебінари та презентації від найкращих експертів з кадрів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон  

Мін’юст змінив правила діловодства

Із 27.07.2018 набули чинності зміни до Правил організації діловодства та архівного зберігання документів. Відтепер особові справи формуватимемо інакше. Читайте, що змінилось, та тримайте

Порівняльний перелік документів особової справи до та після 25.07.2018

 Скачати