text
Кадровик01

Запис до трудової книжки про навчання з питань цивільного захисту

  • 26 березня 2018
  • 335

Запитання

Чи вносити до трудової книжки працівника запис про навчання та перевірку знань у сфері цивільного захисту?

Відповідь

Механізм проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту визначає Порядок проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, затверджений постановою КМУ від 23.10.2013 № 819 (далі — Порядок № 819).

Навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту проходять в навчально-методичних центрах сфери цивільного захисту (п. 2 Порядку № 819).

Порядком № 819 передбачено дві форми навчань:

  • функціональне навчання — навчання осіб, які за класифікацією професій належать до керівників, професіоналів і фахівців, з метою набуття та систематичного оновлення спеціальних знань, умінь і навичок з питань цивільного захисту (п. 8 Порядку № 819);
  • практична підготовка — спеціальні об’єктові навчання і тренування з питань цивільного захисту, що проводять суб’єкти господарювання відповідно до планів реагування на надзвичайні ситуації, планів локалізації і ліквідації наслідків аварій на об’єктах підвищеної небезпеки та планів цивільного захисту на особливий період, затверджених в установленому законодавством порядку (п. 9 Порядку № 819).

Особи керівного складу та фахівці органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, в перший рік призначення на посаду і періодично один раз на три-п’ять років зобов’язані проходити функціональне навчання (п. 10 Порядку № 819).

Запис до трудової книжки про навчання з питань цивільного захисту Дізнайтеся, хто може перевіряти дотримання законодавства у сфері цивільного захисту

Функціональне навчання проводять з відривом від виробництва із збереженням заробітної плати (п. 14 Порядку № 819).

Тривалість функціонального навчання на курсах першої, другої, третьої категорій навчально-методичних центрів сфери цивільного захисту за навчальними програмами постійно діючих семінарів становить до 36 навчальних годин (п. 6 розд. І Положення про організацію навчального процесу з функціонального навчання, затвердженого наказом МВС від 21.10.2014 № 1112; далі — Положення № 1112). Причому є чотири форми організації функціонального навчання:

  • денна;
  • дистанційна;
  • індивідуальна;
  • виїзна.

Можливе поєднання різних форм навчання (п. 7 розд. І Положення № 1112).

Особам, які пройшли функціональне навчання, видають посвідчення встановленого зразка. Окрім того, запис про навчання вносять у трудову книжку (п. 16 Порядку № 819). Причому жодних виключень, зокрема, щодо тривалості навчання, Порядок № 819 не містить.

Отже, до трудової книжки працівника необхідно внести запис про період проходження функціонального навчання в Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.

Запис до трудової книжки про навчання з питань цивільного захистуВам стануть у пригоді записи до трудової книжки: 

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала — пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

норма робочого часу на 2019 рік

• професійні матеріали сайту

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервіси та калькулятори

• вебінари та презентації від найкращих експертів з кадрів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон  

Мін’юст змінив правила діловодства

Із 27.07.2018 набули чинності зміни до Правил організації діловодства та архівного зберігання документів. Відтепер особові справи формуватимемо інакше. Читайте, що змінилось, та тримайте

Порівняльний перелік документів особової справи до та після 25.07.2018

 Скачати