Прийняття іноземця на неповний робочий час

93

Запитання

Працівник-іноземець бажає працювати неповний робочий час, а саме — неповний робочий місяць (тиждень через тиждень). Чи правомірно це? Як правильно оформити?

Відповідь

Законодавство не оперує поняттям «неповний робочий місяць», проте ст. 56 КЗпП надає можливість за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом встановити працівнику неповний робочий час. Оплату праці у цьому випадку провадять пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

Неповним є робочий час, менший за норму, встановлену для посади (професії). Його можна встановити шляхом зменшення тривалості щоденної роботи, кількості днів роботи протягом тижня чи одночасно шляхом зменшення кількості робочих днів протягом тижня і кількості годин роботи протягом дня, а також шляхом зменшення норми тривалості робочого часу на місяць.

Норму тривалості робочого часу на місяць законодавство не встановлює. Ця норма залежить від того, який робочий тиждень установлений на підприємстві (п’ятиденний чи шестиденний), яка тривалість щоденної роботи, коли встановлено вихідні дні, отже, на підприємствах норму тривалості робочого часу на місяць визначають самостійно з дотриманням вимог ст. 50-53 , 67 і 73 КЗпП.

У вказаному випадку для працівника-іноземця, якому встановлено неповний робочий час, нормою за місяць буде кількість годин, які він має відпрацювати відповідно до встановленого графіка роботи. У графіку роботи цього працівника визначаємо конкретні дні, у які він працюватиме.

Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень трудових прав працівників, в тому числі і скорочення тривалості щорічної основної відпустки (лист Мінсоцполітики 15.07.2011 № 195/13/1334).

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати






© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Хто тут? Давайте знайомитися!

Зареєструвавшись на сайті, Ви зможете:

• читати статті та запитання-відповіді

• першими дізнаватися про кадрові новини

• скачувати шпаргалки, зразки, шаблони документів

• переглядати професійні вебінари

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×