Кадровик01

Прийняття іноземця на неповний робочий час

  • 26 березня 2018
  • 331

Запитання

Працівник-іноземець бажає працювати неповний робочий час, а саме — неповний робочий місяць (тиждень через тиждень). Чи правомірно це? Як правильно оформити?

Відповідь

Законодавство не оперує поняттям «неповний робочий місяць», проте ст. 56 КЗпП надає можливість за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом встановити працівнику неповний робочий час. Оплату праці у цьому випадку провадять пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

Неповним є робочий час, менший за норму, встановлену для посади (професії). Його можна встановити шляхом зменшення тривалості щоденної роботи, кількості днів роботи протягом тижня чи одночасно шляхом зменшення кількості робочих днів протягом тижня і кількості годин роботи протягом дня, а також шляхом зменшення норми тривалості робочого часу на місяць.

Норму тривалості робочого часу на місяць законодавство не встановлює. Ця норма залежить від того, який робочий тиждень установлений на підприємстві (п’ятиденний чи шестиденний), яка тривалість щоденної роботи, коли встановлено вихідні дні, отже, на підприємствах норму тривалості робочого часу на місяць визначають самостійно з дотриманням вимог ст. 50-53 , 67 і 73 КЗпП.

У вказаному випадку для працівника-іноземця, якому встановлено неповний робочий час, нормою за місяць буде кількість годин, які він має відпрацювати відповідно до встановленого графіка роботи. У графіку роботи цього працівника визначаємо конкретні дні, у які він працюватиме.

Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень трудових прав працівників, в тому числі і скорочення тривалості щорічної основної відпустки (лист Мінсоцполітики 15.07.2011 № 195/13/1334).

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю