Кадровик01

Продовження щорічної відпустки через непрацездатність

  • 28 березня 2018
  • 997

Запитання

Працівник відкрив лікарняний під час щорічної відпустки. Чи може він у останній день тимчасової непрацездатності написати заяву про продовження відпустки?

Відповідь

У разі тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку, щорічну відпустку переносять на інший період або продовжують (ч. 2 ст. 11 Закону України «Про відпустки»).

Новий строк надання відпустки узгоджують сторони трудового договору. Отже, працівник має подати заяву про перенесення відпустки або її продовження на інший період. На підставі поданої заяви та згоди роботодавець видає відповідний наказ.

Подати таку заяву працівник може в останній день непрацездатності (коли листок непрацездатності буде закрито) або повідомити роботодавця і погодити з ним умови подальшого використання відпустки, наприклад, телефоном.

Трапляються ситуації, коли працівники самовільно продовжують відпустку після лікарняного. Але роботодавець може убезпечити себе від таких ситуацій, і відтак — притягнути працівника до дисциплінарної відповідальності за прогул без поважних причин.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю