Табелювання й оплата праці працівників, які через негоду не змогли дістатися до роботи

965

Запитання

Наближається зима, а з нею — хуртовини, снігові замети, перебої у роботі громадського транспорту, внаслідок чого працівники не завжди можуть доїхати до роботи. Як позначати дні відсутності у табелі обліку робочого часу таких працівників? Чи підпадає така ситуація під визначення простою?

Відповідь

Є декілька варіантів, як роботодавець може вчинити в цій ситуації. Насамперед це залежить від характеру роботи та посадових (робочих) обов’язків працівника, можливості виконувати їх дистанційно. Адже, насамперед управлінські рішення керівника підприємства мають працювати на випередження майбутніх проблем в робочому процесі.

Отже, якщо працівник може виконувати свої обов’язки (або більшість із них) дистанційно (у віддаленому доступі), а роботодавець — контролювати виконання обов’язків працівником, то доцільно на час майбутньої негоди видати наказ про надання працівнику дозволу на роботу вдома на підставі заяви працівника.

В іншій ситуації в перший робочий день працівник має надати письмові пояснення про причини відсутності на робочому місці. Роботодавець може визнати причину відсутності працівника поважною, про що видати відповідний наказ. У табелі обліку використання робочого часу дні відсутності працівника позначають кодом «І» (інші причини неявок) та не оплачують.

Іншим варіантом у разі несприятливого метеорологічного прогнозу працівнику можна оформити за його заявою частину щорічної відпустки або відпустку без збереження заробітної плати на підставі статей 25, 26 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР.

Звертаємо увагу, що не рекомендується надавати працівникам відпустки «заднім числом», оскільки при перевірці інспектор з праці може визнати це порушенням законодавства про працю.

Нерідко кадровики вважають, що у разі невиходу працівника на роботу через несприятливі погодні умови є підстави для оголошення простою. Зауважимо, що простій — це призупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами (ч. 1 ст. 34 Кодексу законів про працю України). Перебої в роботі громадського транспорту можуть бути визнані поважною причиною відсутності на роботі, якщо у працівників немає іншої можливості дістатися до роботи.

Ольга Савченко,
експерт MCFR: Кадри

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть, будь ласка, свій статус професіонала, пройшовши швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту;

• 31 шпаргалка для безпомилкової роботи;

• вебінари та презентації від найкращих експертів з кадрів.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжу читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
► пенсії підвищуються;

► скасовуються обмеження на виплату пенсій для працюючих пенсіонерів;

► збільшується страховий стаж для пенсійного забезпечення