Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

Табелювання й оплата праці працівників, які через негоду не змогли дістатися до роботи

  • 15 листопада 2016
  • 1337

Запитання

Наближається зима, а з нею — хуртовини, снігові замети, перебої у роботі громадського транспорту, внаслідок чого працівники не завжди можуть доїхати до роботи. Як позначати дні відсутності у табелі обліку робочого часу таких працівників? Чи підпадає така ситуація під визначення простою?

Відповідь

Є декілька варіантів, як роботодавець може вчинити в цій ситуації. Насамперед це залежить від характеру роботи та посадових (робочих) обов’язків працівника, можливості виконувати їх дистанційно. Адже, насамперед управлінські рішення керівника підприємства мають працювати на випередження майбутніх проблем в робочому процесі.

Отже, якщо працівник може виконувати свої обов’язки (або більшість із них) дистанційно (у віддаленому доступі), а роботодавець — контролювати виконання обов’язків працівником, то доцільно на час майбутньої негоди видати наказ про надання працівнику дозволу на роботу вдома на підставі заяви працівника.

В іншій ситуації в перший робочий день працівник має надати письмові пояснення про причини відсутності на робочому місці. Роботодавець може визнати причину відсутності працівника поважною, про що видати відповідний наказ. У табелі обліку використання робочого часу дні відсутності працівника позначають кодом «І» (інші причини неявок) та не оплачують.

Іншим варіантом у разі несприятливого метеорологічного прогнозу працівнику можна оформити за його заявою частину щорічної відпустки або відпустку без збереження заробітної плати на підставі статей 25, 26 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР.

Звертаємо увагу, що не рекомендується надавати працівникам відпустки «заднім числом», оскільки при перевірці інспектор з праці може визнати це порушенням законодавства про працю.

Нерідко кадровики вважають, що у разі невиходу працівника на роботу через несприятливі погодні умови є підстави для оголошення простою. Зауважимо, що простій — це призупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами (ч. 1 ст. 34 Кодексу законів про працю України). Перебої в роботі громадського транспорту можуть бути визнані поважною причиною відсутності на роботі, якщо у працівників немає іншої можливості дістатися до роботи.

Ольга Савченко,
експерт MCFR: Кадри

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Вы читали:
Приєднуйтеся до закритого Клубу кадровиків!
Зарегистрируйтесь и вам также будут доступны статьи

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

норм робочого часу на 2019 рік

• штатного розпису з мінімальним окладом у 2019 році

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервісів та калькуляторів

• вебінарів та презентацій

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю