Хто має оформлювати дублікат трудової книжки

4 квітня 2018
499
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи може підприємство, до якого працевлаштовується особа, оформлювати дублікат трудової книжки?

Відповідь

Часто виникає ситуація, коли особа, яка влаштовується на роботу, повідомляє про те, що трудову книжку втрачено, а кадровик оформлює дублікат на новому місці роботи. Утім, пунктом 5.1 Інструкції № 58, встановлено, у разі втрати трудової книжки особа має звернутися із заявою про оформлення і видачу дубліката до роботодавця за останнім місцем роботи.

Інструкцією № 58 не передбачено порядку засвідчення факту видачі особі дубліката трудової книжки. Щоб застерегти себе від подальших непорозумінь, роботодавець має зафіксувати цей факт одним із запропонованих способів.