Кадровик01

Жінка працює неповний день під час відпустки для догляду: чи оплачується «лікарняний»

  • 16 листопада 2016
  • 908

Запитання

Працівниця перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і працює на умовах неповного робочого дня. Наскільки правомірною є оплата листка непрацездатності жінці, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною і водночас працює на умовах неповного робочого дня?

Відповідь

Відповідно до частини восьмої статті 179 Кодексу законів про працю України та статті 18 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96­ВР за бажанням жінки, батька дитини, баби, діда чи інших родичів, які фактично доглядають за дитиною, у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома. При цьому за ними зберігається право на одержання допомоги в період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Право на матеріальне забезпечення за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності мають усі працівники, які працюють на умовах трудового договору.

Це право виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи і час випробування та день звільнення), якщо інше не передбачено законодавством.

У разі тимчасової непрацездатності жінки, яка працює на умовах неповного робочого часу в період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, листок непрацездатності видається та оплачується на загальних підставах.

Але якщо захворіла дитина, на жаль, лікарняний не видадуть. Адже листок непрацездатності не видається у зв’язку з хворобою дитини під час відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю