Двічі директор: чи є обмеження

6 квітня 2018
4215
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи може одна особа виконувати обов’язки директора на основному місці роботи та за сумісництвом (обидва — приватні підприємства)?

Відповідь

Працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачене законодавством, колективним договором або угодою сторін (ч. 2 ст. 21 КЗпП).

Обмеження на роботу за сумісництвом встановлюють законодавством, колективним договором або угодою сторін.Обмеження на сумісництво, встановлені законодавством, передбачені для чітко визначеної категорії працівників.

У запитанні зазначено, що форма власності підприємств, на яких працює директор і збирається працювати за сумісництвом — приватна. Таким чином, якщо обмеження на роботу за сумісництвом цьому працівнику не встановлено колективним чи письмовим трудовим договором, він має право працювати директором за сумісництвом на іншому підприємстві.