Кадровик01

Пояснення причин прогулу телеграмою

  • 6 квітня 2018
  • 59

Запитання

Працівник виїхав за кордон. Причини відсутності надіслав телеграмою. Чи правомірно це? Як звільнити такого працівника?

Відповідь

Звільнення за прогул є одним з видів дисциплінарного стягнення. Отже, перед тим, як накладати таке стягнення, роботодавець повинен зажадати від порушника трудової дисципліни письмових пояснень (ч. 1 ст. 149 КЗпП).

Роботодавець приймає рішення про звільнення працівника за прогул після ознайомлення з причиною його відсутності, вказаній в поясненні. Працівник, який не має можливості з’явитись на роботу, може надіслати пояснення поштою. Утім, варто, аби пояснення за його особистим підписом було надіслане поштовим листом.

Якщо роботодавець визнає неповажною причину відсутності, вказану в поясненні, він може прийняти рішення про звільнення за пунктом 4 статті 40 КЗпП. Зауважимо, що звільнення за цією підставою є звільненням з ініціативи роботодавця, а тому заява працівника не потрібна.

Однак працівник, який не погодиться з підставою звільнення, може звернутись до суду. Строк звернення до суду — з дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки (ч. 1 ст. 233 КЗпП).

У міжнародних поштових відправленнях забороняється пересилати трудові книжки, військові квитки, документи, що посвідчують особу (крім паспортів громадянина України для виїзду за кордон) тощо.

Тобто роботодавець не має можливості у цій ситуації вручити працівнику копію наказу про звільнення та трудову книжку. Невідомо, як суд оцінить такий факт, якщо через певний час працівник все ж таки повернеться на Україну та вирішить оспорити своє звільнення.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю