Продовження відпустки: з наступного робочого чи календарного дня

11 квітня 2018
3321
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Під час щорічної відпустки працівник захворів і відкрив лікарняний. Одразу після закінчення відпустки (у суботу — вихідний день) працівники бажає її продовжити на кількість днів тимчасової непрацездатності. Продовжувати відпустку із неділі чи з понеділка?

Відповідь

Щорічна відпустка має бути перенесена на інший період або продовжена у разі тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку (ч. 2 ст. 80 Кодексу законів про працю України та ч. 2 ст. 11 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР ; далі — Закон про відпустки).

Тривалість відпустки розраховується у календарних днях (ст. 5 Закону про відпустки). Відтак, якщо непрацездатність настала під час відпустки, то відпустка має бути продовжена на кількість календарних днів тимчасової непрацездатності, починаючи з наступного календарного дня після її закінчення, тобто — у неділю.

Зауважимо, що не всі види відпусток підлягають продовженню у зв’язку з тимчасом непрацездатністю. Законодавством про відпустки виокремлено перелік відпусток, які дозволено продовжувати на кількість днів тимчасової непрацездатності.