Кадровик01

Продовження відпустки: з наступного робочого чи календарного дня

  • 11 квітня 2018
  • 2527

Запитання

Під час щорічної відпустки працівник захворів і відкрив лікарняний. Одразу після закінчення відпустки (у суботу — вихідний день) працівники бажає її продовжити на кількість днів тимчасової непрацездатності. Продовжувати відпустку із неділі чи з понеділка?

Відповідь

Щорічна відпустка має бути перенесена на інший період або продовжена у разі тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку (ч. 2 ст. 80 Кодексу законів про працю України та ч. 2 ст. 11 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР ; далі — Закон про відпустки).

Тривалість відпустки розраховується у календарних днях (ст. 5 Закону про відпустки). Відтак, якщо непрацездатність настала під час відпустки, то відпустка має бути продовжена на кількість календарних днів тимчасової непрацездатності, починаючи з наступного календарного дня після її закінчення, тобто — у неділю.

Зауважимо, що не всі види відпусток підлягають продовженню у зв’язку з тимчасом непрацездатністю. Законодавством про відпустки виокремлено перелік відпусток, які дозволено продовжувати на кількість днів тимчасової непрацездатності.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю