Оплата лікарняного за сумісництвом

12 квітня 2018
491
Середній бал: 5 із 5

Запитання

За основним місцем роботи жінка перебуває у відпустці для догляду за дитиною. У той же час вона працює за внутрішнім сумісництвом. Чи підлягає оплаті листок непрацездатності в разі хвороби дитини на посаді за сумісництвом?

Відповідь

Підставою для призначення допомоги у зв’язку з непрацездатністю та у зв’язку із необхідністю догляду за хворою дитиною є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом — копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи (ч. 1 ст. 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV; далі — Закон № 1105).

Допомогу по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років та в разі захворювання матері або іншої особи, яка фактично доглядає за дитиною віком до 3-х років або дитиною з інвалідністю віком до 18 років, не надають, якщо застрахована особа перебувала у цей час у щорічній (основній чи додатковій) відпустці, додатковій відпустці у зв’язку з навчанням або творчій відпустці (ч. 6 ст. 22 Закону № 1105).

У вказаному випадку працівниця має право на призначення допомоги за місцем роботи за сумісництвом як у зв’язку із непрацездатністю, так і по догляду за хворою дитиною на підставі засвідченої копії листка непрацездатності.